سرپرست فرمانداری پلدختر مطرح کرد: لزوم نوآوری و ابتکار در برنامه های هفته دفاع مقدس/ تخصیص اعتبار 300میلیون تومانی برای بازسازی یادمان شهدای گمنام پلدختر/ مسئولان پلدختر از وضعیت بحران خارج شوند

تاریخ انتشار : 26 شهریور 1398, 14:43
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ علی سیف ظهر امروز در جلسه هماهنگی گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در سالن شهدای فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: اگر قرار باشد خودمان را مُهر سیل زده بزنیم تا 10سال دیگر هم همین وضعیت است اگر این فکر در ذهن ما باشد درست نیست به هر حال بحران در یک روز آن هم در 12 فروردین ماه اتفاق افتاده وتمام شد و بعداز بحران هم تمام شده وما در زمان بازسازی و بازتوانی بوده و در حال بازگشت به شرایط عادی هستیم. 

وی با اشاره به اینکه قسمت عمده ای از پروژه های سطح شهر یا یه پایان رسیده و یا با پیشرفت حدود 50درصدی است افزود: سیستم های اداری خیلی زودتر باید به حالت عادی برگردند که از خیلی از ادارات این گله مندی وجود دارد کارهایشان کج دار ومریض و با سرعت کم به پیش می رود که انتظار دارم مسئولان از شرایط بحران خارج شوند و به شرایط عادی برگردند.

سرپرست فرمانداری پلدختر عنوان کرد: 50درصد بازسازی ها انجام شده وبقیه هم شروع شده است‌ که در ماه های آینده انجام می شود تا زودتر به شرایط عادی برگردیم باید کارها وپروژه های عادی را انجام دهیم وبه فکر توسعه شهر با رویکرد جدیدباشیم .

وی بیان کرد: اینکه هر کاری از ما تحت الشعاع سیلاب قرار می گیرد هر چند ممکن است سبب پیشرفت پروژه های عمرانی شود ولی همه چیز پروژه های عمرانی نیست و ارزش کار فرهنگی کمتر از کار عمرانی نیست که مسئولان باید با روحیه و تلاش کمک کنید تا زودتر به شرایط عادی برگردیم

سیف گفت :یکی از الگوهایی که در دنیا به اسم یک الگوی مردم محور مطرح است بسیج مردمی است که خیلی ارتباطی هم با دولت ها ندارد اما کارهای بزرگی مثل دفاع مقدس انجام داده است.

وی با بیان اینکه ساختار نظام به این نتیجه رسیده برای اینکه به روزمرگی نرسیم و برای بزرگداشت دفاع مقدس یک هفته را برای این کار تعیین کند ولی بزرگداشت دفاع مقدس باید در طول سال انجام بگیرد تصریح کرد: مردم در برنامه های هفته دفاع مقدس حضور پیدا کنند و این فرهنگ باید منتقل شود. 

سرپرست فرماندار پلدختر با بیان اینکه در برگزاری برنامه های هفته دفاع مقدس باید ابتکارو نوآوری صورت بگیردتا در سطح استان به عنوان یک برنامه خوب مطرح شودخاطر نشان کرد: مسئولان متولی برای جذب جوانان و خانواده ها در برنامه های هفته دفاع مقدس برنامه های ورزشی در نظر بگیرید تا حضور داشته باشند.

علی سیف اظهار داشت: از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان علارغم همه محدودیت ها ومشکلات مبلغ 300 میلیون تومان برای بازسازی یادمان شهدای گمنام مصوب کردیم که به گفته مسئولان میراث فرهنگی اگر تخصیص صدرصدی بگیرد تکمیل خواهد شد که امیدوارم تخصیص خوبی بگیرد.

سرپرست فرمانداری پلدختر عنوان کرد: امسال به سبب خسارت سیلاب پلدختر درصدر اخبار قرار دارد که می توان از این توانمندی استفاده کرد.


گزارش از: فیروزه حاتمی


لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1053

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود