نماینده ولی‌فقیه در لرستان در جلسه ستاد اربعین استان مطرح کرد: ضرورت مستندسازی از اقدامات انجام شده در موکب های اربعینی لرستان/ پیاده‌روی اربعین نماد وحدت اسلامی است

تاریخ انتشار : 24 شهریور 1398, 17:09
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی ظهر امروز در ستاد اربعین استان لرستان با بیان اینکه افرادی که در این جلسه عضو هستند باید این موضوع را درنظر بگیرند که می‌خواهند به چه کسی خدمت کنند، اظهار داشت: شما می‌خواهید به شخصیتی که خون خداست و خداوند آن را بزرگ برشمرده خدمت کنید و آن شخصیت سیدالشهداست، اگر ما متوجه شویم که قرار است به چه کسی خدمت کنیم آن‌گاه بسیاری از مشکلات حل می‌شود.

وی با تأکید به اینکه امروز سیدالشهدا الگوی بشریت است، افزود: ما به شخصیتی خدمت می‌کنیم که انسانی کامل و معصوم است و در این زمان نوع تعاملات و اقدامات ما فرق خواهد کرد و بسیاری از آفت‌ها و آسیب‌ها برطرف خواهد شد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: سیدالشهدا شخصیتی‌ست که هم هدیه کوچک را می‌بیند و هم هدیه بزرگ را، پیاده‌روی اربعین مربوط به ایرانی، عراقی و زائر نیست بلکه اربعین بیان شخصیتی‌ست که می‌تواند بشریت را نجات دهد.

وی ضمن اشاره به تاریخچه پیاده‌روی اربعین که آغاز آن مربوط به سال 60 هجری قمری است، بیان کرد: پیاده‌روی اربعین در طول تاریخ محدود بوده و چندان جلوه خاصی پیدا نکرده‌بود، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی از آن به‌عنوان بزرگترین اجتماع دوست‌داران اهل‌بیت یاد می‌شود.

میرعمادی با تاکید به اینکه پیاده‌روی اربعین نماد وحدت اسلامی‌ست، گفت: پیاده‌روی اربعین نماد قدرت و اقتدار شیعه است، ما باید آن را حفظ کنیم و برایش ارزش قائل شویم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه به‌طور حتم اربعین نمادی از جبهه مقاومت اسلامی‌ست، خاطرنشان کرد: از تمام کشورها در پیاده‌روی اربعین حضور دارند  و به نماد وحدت و عظمت مسلمانان تبدیل شده‌است.

میرعمادی اظهار داشت: هر چه میزان تأثیرگذاری اربعین حسینی بیش‌تر شود شیطنت دشمنان برای بر هم‌زدن این حرکت نیز کمتر می‌شود که در این راستا آموزش و تبلیغات نیز بسیار مهم است.

وی با اشاره به اهمیت و مسئولیت سنگین کمیته فرهنگی ستاد اربعین افزود: باید تلاش شود با رعایت آداب پیاده‌روی اربعین توطئه‌های دشمنان را در ایجاد خلأ در این حرکت عظیم از بین برد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: قضیه اربعین به چند دلیل در این استان نقش اساسی و کلیدی دارد، از یک طرف معبر عبور زوار سایر استان‌هاست و از طرف دیگر توانسته‌است در سال‌های گذشته عملکرد درخشانی در داخل و خارج کشور داشته باشد.

وی با بیان اینکه باید مجمع مواکب شکل بگیرد، بیان کرد: باید از تمام ظرفیت‌ها استفاده شود و حضور نسل جوان نیز از دیگر حُسن‌های پیاده‌روی اربعین است که باید از این ظرفیت به‌خوبی استفاده شود.

میرعمادی گفت: پیاده‌روی اربعین حرکتی فرهنگی‌ست که منجربه معرفت‌افزایی، بصیرت‌افزایی، افزایش ارادت مردم به اهل‌بیت و هم‌چنین پیوند قوی‌تر مردم با ولایت می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان حضور روحانیون در موکب‌ها و اعزام مبلغین را الزامی دانست و تصریح کرد: حضور روحانی در موکب‌ها برای اقامه نماز جماعت و سخنرانی‌ها مهم است و باید از چهره‌های تأثیرگذار برای ارائه برنامه‌های فرهنگی استفاده شود.

میرعمادی اظهار داشت: برنامه‌های فرهنگی هم در مسیرها و هم در موکب‌ها ثابت اجرا شود و از طرف دیگر مسئله مستندسازی اقدامی مؤثر است و در آینده موجب فخر و مباهات خواهد شد، زیرا کسانی که اقدامات مربوط به پیاده‌روی اربعین را انجام می‌دهند برای نسل  آینده انگیزه می‌شود که آن‌ها نیز در این راه قدم بر‌می‌دارند/ تسنیملینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1047

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود