رئیس کل سابق دادگستری لرستان مطرح کرد: سلیقه شخصی را در انتخاب مدیران دخیل ندادم/ ملاحضه کاری مدیران، آفت بزرگی است/ لرستان نیازمند امنیت در سرمایه‌گذاری است

تاریخ انتشار : 16 شهریور 1398, 17:25
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، جعفر بدری عصر امروز در آئین تکریم و معارفه رئیس کل دادگستری لرستان، اظهار داشت: فروردین سال 1390 وارد لرستان شدم و حدود 9 سال در این استان فعالیت کردم.

وی افزود: مجموعه عوامل مختلف موجب شد مدت نسبتا طولانی به مردم لرستان خدمت کنم.

رئیس کل سابق دادگستری لرستان وجود مردم معتقد و قدرشناس را یکی از مهمترین مولفه‌های این استان خواند و افزود: همکاری خوب ائمه‌ جمعه لرستان، مجموعه همکاران در دادگستری و پشتوانه‌های اجتماعی و فرهنگی خوب در استان موجب همکاری طولانی‌ مدت شد.

بدری با بیان اینکه هیچ‌گاه سلیقه شخصی را در انتخاب دادستان‌ها و معاونت‌ها دخالت ندادم، گفت: تمامی افراد حوزه قضائی بر اساس شناخت نهادهای نظارتی و حفاظتی انتخاب شدند.

وی با بیان اینکه روند کار در دادگستری لرستان مطلوب و معقول بوده است، گفت: ما توانستیم تا جایی که قانون اجازه می‌دهد عدالت را در لرستان اجرایی کنیم.

رئیس کل دادگستری لرستان بهداشت روانی مجموعه مدیران را اولویت این مجموعه عنوان و تصریح کرد: تا جایی که توانستیم اجازه ندادیم رایزنی‌ها، اعمال نفوذها و سعایت‌ها در وضعیت شغلی همکاران تاثیر بگذارد.

بدری ادامه داد: مدیری را احضار نکردیم مگر اینکه تک تک اتهام‌های وارد شده را بررسی و آن‌گاه دستور بازداشت داده شد.

وی تصریح کرد: جریان قضائی اطمینان‌بخش است و مردم از عملکرد این نهاد رضایت دارند، هم‌چنان‌که تنها اعتماد مردم در برگزاری انتخابات سالم دستگاه قضائی بوده است.

رئیس کل دادگستری لرستان با اشاره آمار بالای بیکاری در استان، افزود: این استان رتبه سوم بیکاری قرار دارد، در همین راستا مقرر شد مجموعه مشکلات واحدهای تولیدی رصد و نسبت به رفع آن‌ها اقدام کنیم.

بدری اظهار داشت: امروز به امنیت سرمایه‌گذاری نیاز داریم، خطرهای زیاد جلوی راه تولیدکنندگان را بایستی کاهش داد، در حوزه حفاظت از اراضی نیز قضات و دادستان‌ها پیش‌قدم بودند و حافظ منابع و منافع ملی هستند.

وی بیان داشت: گاهی متاسفانه مدیر باید برای حفظ سمت خود ملاحظه‌ کاری کند که این آفت بزرگی است، در حالی‌که مدیر بایستی شهامت کاری داشته باشد، همچنین پشتیبانی دستگاه‌های قضائی و انتظامی را داشته باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه اطاله دادرسی در کشور منشا قانونی دارد، گفت: مجلس و دولت با ارائه لوایح بایستی این مشکل را حل کند.

بدری خاطرنشان کرد: متوسط بررسی پرونده‌ها در استان 2 ماه بوده، همچنین نرخ رسیدگی به پرونده‌ها حدود 100 پرونده بوده است/فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1030

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود