رئیس‌کل دادگستری لرستان در جمع شورای هیئات مذهبی استان مطرح کرد: مسئولینی که به مردم ظلم کردند، توبه کنند/ سخت‎ترین پرونده‎ها در دادگاه‎های استان مربوط به طلاق است

تاریخ انتشار : 14 شهریور 1398, 18:35
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ جعفر بدری روز پنجشنبه مورخ ۱۳۹۸/۰۶/۱۴ در جمع شورای هیئات مذهبی لرستان ضمن تسلیت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان گفت: نقش شورای هیئات مذهبی در کارهایی که از عهده دستگاه‌های اجرایی بر نمی‌آید بسیار تأثیر گذار است.

وی با تاکید بر اینکه امروزه هیئات مذهبی در جذب جوانان و آحاد مردم کوشا بوده و این کار صرفاً به واسطه قیام عاشورا و نهضت امام حسین (ع) است، گفت: ظالمین عصر امام حسین (ع) به درک واصل شده اند و اکنون باید در مقابل ظالمان و یزیدیان زمان و شمر های زمان ایستادگی و مبارزه کرد.

رئیس شورای قضایی لرستان به توبه و ندامت حر ابن یزید ریاحی در واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: امروزه مسئولینی که مسئولیت آنها سبب ظلم و اجحاف به مردم شده است باید توبه کرده و به جریان اصلی نظام و انقلاب برگردند.

بدری افزود: دستگاه قضایی استان تمام تلاش خود را برای مقابله با نابرابری و بی عدالتی در استان انجام داده است.

وی بیان داشت: سخت‌ترین پرونده‌های ما در دادگاه‌های استان پرونده‌های مربوط به طلاق است و این در حالی است که به همت رئیس شورای هیئات مذهبی شهرستان کوهدشت، ۸۶ مورد پرونده طلاق منتج به سازش شده است که در نوع خود کار بسیار بزرگی است.

رئیس کل دادگستری لرستان در ادامه ضمن تاکید بر اینکه باید از ظرفیت هیئات مذهبی در مسئله سازش‌ها استفاده کرد، خطاب به اعضای شورای هیئات مذهبی استان گفت: توفیقات زیادی نصیب شما می‌شود، خدمت به امام حسین (ع) کار بسیار پسندیده و توفیق بسیار بزرگی است و همین هیئات مذهبی هستند که نهضت عاشورا را زنده نگه داشته اند.

بدری گفت: در هیئت باید اصول اخلاقی و جوانمردی به جوانان منتقل و آموزش داده شود/ مهرلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1025

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود