امروز: جمعه، 31 شهریور 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » استاندار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد مطرح کرد: محدودیت اعتبار برای جبران خسارت‌های سیلاب/ بازسازی جاده پلدختر - خرم‌آباد نزدیک ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/امیدواریم بخش عمده ای از واحدهای سیل زده تا پایان سال به اتمام برسد

استاندار لرستان در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد مطرح کرد:

استاندار در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد مطرح کرد: محدودیت اعتبار برای جبران خسارت‌های سیلاب/ بازسازی جاده پلدختر - خرم‌آباد نزدیک ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد/امیدواریم بخش عمده ای از واحدهای سیل زده تا پایان سال به اتمام برسد

کد خبر: 1015
  • 0
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، سید موسی خادمی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه خرم آباد در سخنانی با اشاره به هفته دولت، اظهار داشت: یکی از فلسفه های این هفته این است که مسئولان و دولتمردان شناخت بیشتری راجع به شهیدان رجایی و باهنر کسب می کنند و سعی می کنند رفتار، گفتار و عملکرد خود را تا جایی که در توان دارند با رفتار و عملکرد این شهیدان نزدیک کنند.

بازسازی جاده پلدختر - خرم‌آباد نزدیک ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد

وی با اشاره به پروژه های هفته دولت، عنوان کرد: در ابتدای سال که سیل مهیبی در استان اتفاق افتاد بخش عمده ای از وقت دستگاههای اجرایی صرف این امر شد، اما در عین حال از سایر موضوعات غافل نشدند.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در سفر مقامات ملی به استان تعداد زیادی از پروژه های عمرانی و اقتصادی در استان را افتتاح و یا کلنگ زنی کردیم، افزود: در سفر وزیر نیرو و راه و شهرسازی بیش از هزار میلیارد پروژه در استان کلنگ زنی یا افتتاح شد.

خادمی با بیان اینکه یکی از این پروژه ها بازسازی جاده پلدختر - خرم آباد بود که نزدیک ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، گفت: همچنین سد مخملکوه نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی، گفت: در این راستا تعداد زیادی پروژه قبل از هفته دولت افتتاح و یا کلنگ زنی شدند.

اشتغالزایی برای ۱۵۰۰ نفر در لرستان

استاندار لرستان با بیان اینکه اما در هفته دولت ۵۰۲ پروژه با اعتبار نزدیک ۹۶۵ میلیارد تومان در استان افتتاح یا کلنگ زنی کردیم، افزود: از این پروژه ها ۳۸۳ میلیارد تومان پروژه های عمرانی و ۵۸۲ میلیارد تومان نیز پروژه های اقتصادی بوده است.

خادمی با تاکید بر اینکه اشتغالزایی این پروژه ها حدود هزار و ۵۰۰ نفر است، گفت: در حوزه اقتصادی تعداد زیادی از پروژه ها طی این هفته کلنگ زنی یا افتتاح شد، از جمله پتروشیمی جدید در خرم آباد کلنگ زنی شد که حدود ۱۵ میلیون یورو سرمایه گذاری دارد و استان زمین و مجوزهای آب، برق و ... را نیز برای این طرح در نظر گرفته است و امیدواریم با توجه به پای کار بودن سرمایه گذار، فاز اول این طرح ظرف یک سال آینده به نتیجه برسد.

وی، بیان داشت: کارخانه داور سازی با سرمایه گذاری خارجی شش میلیون یورو در استان کلنگ زنی شده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه در این شرایط پیدا کردن سرمایه گذار خارجی و حضور آن در استان کار بزرگی است که خوشبختانه در لرستان اتفاق افتاد، افزود: امیدواریم این طرح نیز ظرف دو سال آینده در استان به بهره برداری برسد.

خادمی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه تعدادی ایستگاه پمپاژ طی این هفته در لرستان به بهره برداری رسیدند، گفت: این پروژه ها مهم هستند چرا که یکی از مشکلات موجود در استان این است که نسبت به اراضی آبی خیلی کمتر از کشور است.

امیدواریم بخش عمده ای از واحدهای سیل زده تا پایان سال به اتمام برسد

وی با اشاره به اینکه ۴۶ درصد اراضی کشور آبی است و این عدد در لرستان کمتر از ۲۳ درصد است، تصریح کرد: در این راستا اولویت را در استان بر این گذاشتیم که تعدادی از ایستگاههای پمپاژ را به نتیجه برسانیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه تعدادی از این ایستگاههای پمپاژ در دو شهرستان چگنی و پلدختر در دستور کار بود که متاسفانه سیلاب آنها را از بین برد، گفت: در بحث آبخیزداری با حمایت دولت و اعتباراتی که از صندوق توسعه ملی اختصاص پیدا کرد و بعد از وقوع سیلاب نیز این اعتبارات تقویت شد اقدامات خوبی در دستور کار قرار گرفت.

خادمی با بیان اینکه ما دو راه برای جلوگیری از وقوع سیلاب داریم، عنوان کرد: در این راستا دیواره های ساحلی در شهرهای استان باید احداث شوند، همچنین اجرای پروژه های سد سازی و آبخیزداری نیز باید در استان عملیاتی شوند.

وی با اشاره به خسارت های سیلاب در حوزه های مختلف لرستان، تصریح کرد: در حال حاضر ساخت و سازها در مناطق سیل زده شروع شده و در حال انجام است.

استاندار لرستان با بیان اینکه تکلیف کسانی که مسکن خود را در جریان سیلاب از دست دادند را روشن کردیم، افزود: در حال حاضر بین هفت تا هشت هزار واحد مسکن در حال ساخت است و تعدادی نیز افتتاح شده است، کار اجرای سقف در هزار واحد در حال انجام است و امیدواریم بخش عمده ای از این واحدها تا پایان سال به اتمام برسد.

محدودیت اعتبار برای جبران خسارت‌های سیلاب

خادمی با بیان اینکه در حوزه کشاوزی به کشاورزان خسارت دیده کمک بلاعوض و تسهیلات پرداخت می شود، افزود: در حوزه تامین لوازم منزل نیز اقدامات خوبی با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام(ره) انجام شده است.

وی، تصریح کرد: حدود ۱۰ هزار بسته لوازم خانگی شامل یخچال، گاز، فرش و ... از سوی ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به استان اختصاص پیدا کرد و تا کنون شش هزار بسته از آنها توزیع شده است.

استاندار لرستان، افزود: دولت برای انجام اقدامات لازم در حوزه سیلاب ۹۰۰ میلیارد تومان به استان اختصاص داده است، اعتبار در این حوزه کم بوده که ما در حال پیگیری هستیم که افزایش پیدا کند.

خادمی با بیان اینکه کار احداث جاده قدیمی پلدختر- خرم آباد شروع شده است و در حال زیرسازی است، افزود: نزدیک به ۹ پل بزرگ با طول هزار متر در استان در این مدت اجرایی شد/ مهر

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید