معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌ و پرورش لرستان مطرح کرد: کمبود معلم در مدارس دولتی استان/16 درصد مدارس لرستان غیرانتفاعی هستند

تاریخ انتشار : 7 شهریور 1398, 22:46
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، نصرالله بازگیریان‌ ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: استان لرستان دارای یک هزار و 314 مدرسه در حوزه متوسطه بوده که از این تعداد 152 مورد مربوط به مراکز فنی و حرفه‌ای است، همچنین در 415 مدرسه دیگر رشته‌های نظری تدریس می‌شود.

وی بابیان اینکه در لرستان 23 مدرسه تیزهوشان و 35 مدرسه نمونه دولتی وجود دارد، افزود: از یک هزار و 314 مدرسه پایه متوسطه تنها 208 مورد غیرانتفاعی بوده و مابقی دولتی هستند، همچنین قائل توجه بوده که در این تعداد از مدارس استان 133 هزار دانش‌آموز مشغول تدریس هستند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین برنامه‌های وزارت آموزش‌وپرورش سوق دادن دانش‌آموزان به‌سوی رشته‌های فنی بوده در سال تحصیلی گذشته حدود 15 هزار نفر از دانش آموزان لرستانی در مدارس فنی و حرفه‌ای استان  مشغول به تدریس بودند.

بازگیریان  با اشاره به اینکه در سال تحصیلی جدید مدارس فنی و حرفه‌ای استان حدود 18 هزار دانش آموز خواهند داشت، خاطرنشان کرد: تا به امروز 84 درصد از دانش آموزان در مدارس استان ثبت‌نام کردند که این تعداد در روزهای آینده تکمیل می‌شود.

وی  بیان کرد:  علاوه بر مدارس متوسطه در لرستان، 2 هزار و 876 مدرسه در پایه ابتدایی نیز موجود است که بیش از 180 هزار دانش‌آموز در آن‌ها تحصیل می‌کنند.

معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش‌وپرورش لرستان  افزود:  لازم به ذکر است که آموزش‌وپرورش لرستان دچار کمبود معلم است و به دنبال این هستیم با برنامه‌ریزی مناسب این کمبود را در سال تحصیلی آتی برطرف کنیم، همچنین تا به امروز 90 درصد از کتب درسی به مراکز آموزشی استان ارسال شده است/ فارسلینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1012

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود