امروز: پنج شنبه، 3 فروردین 1402
پلدخترنیوز » اخبار » اخبار اجتماعی » نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار با مسئولان دستگاه‌های اجرایی لرستان مطرح کرد: باید برای فساد مدیر‌ گریه کنیم/ مردمی بودن اولین وظیفه مسئولان است/ در گام دوم انقلاب عدالت خواهی و مبارزه با فساد با جدیت دنبال می‌شود

نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار با مسئولان دستگاه‌های اجرایی لرستان مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در لرستان دیدار با مسئولان دستگاه‌های اجرایی لرستان مطرح کرد: باید برای فساد مدیر‌ گریه کنیم/ مردمی بودن اولین وظیفه مسئولان است/ در گام دوم انقلاب عدالت خواهی و مبارزه با فساد با جدیت دنبال می‌شود

کد خبر: 1009
  • 0
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز، آیت الله سید احمد میر عمادی ظهر امروز در دیدار با مسئولان دستگاه‌های اجرایی لرستان که در بیت امام جمعه برگزار شد با بیان اینکه شهیدان رجایی و باهنر دو همسنگر علم، جهاد و خدمت بودند اظهار داشت: شهیدان رجایی و باهنر در سنگر علم و دانش معلمانی دلسوز بودند که به دنبال تعلیم و تربیت بودند، درسنگر جهاد دو مبارز خستگی ناپذیر و در سنگر خدمت و دولت این دو شهید خدمتگزار صادق و ساده زیست و دارای همت بلند برای خدمت به مردم بودند. 

وی افزود: وقتی نام شهیدان رجایی و باهنر به میان می‌آید دو صفت ساده زیستی، توجه به محرومان و مستضعفان به ذهن‌ها می‌آید، تمام همت شهیدان رجایی و باهنر این بود که به قشر ضغیف جامعه توجه می‌کردند چراکه توجه به قشر آسیب پذیر جامعه بسیار مهم است به همین جهت این دو شهید باید اسوه و الگو برای مسئولان نظام شوند.

نماینده ولی فقیه در لرستان عنوان کرد: شهید رجایی و باهنر از نظر اعتقادی بسیار مقید و التزام عملی به اسلام و ولایت داشتند و همچنین معتقد بود جوهره اصلی انقلاب ولایت است و شهید باهنر نیز ولایت را رکن اساسی انقلاب اسلامی می‌دانستند. 

وی بیان کرد: شهیدان باهنر و رجایی روی باور و اعتقاد کار می‌کردند نه با رانت و دست و پا زدن که در فلان جا مسئول شوند و همین امر سبب شده نام این دو شهید در تاریخ ایران جاودانه شده است.

آیت الله میر عمادی گفت: هفته دولت یک فرصت مغتنمی است که مجموعه مسئولان نیز تلاش،کوشش و عملکردهای خود را ارائه بدهند  و ضعف‌ها را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه امسال هفته دولت دو خصوصیت معنایی دارد تصریح کرد: امسال دولت تمام همت و تلاشش جهت رسیدگی به سیل‌زدگان بود و حدود 23 استان کشور درگیر سیل و در سه استان سیل شدید بود که در لرستان نیز ویرانی‌های سیل فراوان بود ولی خوشبختانه در سیل با همت مردم، نیروهای جهادی و مسئولان عملکرد خوبی ارائه دادند و شاهد یک مدیریت انقلابی در سیل بوده‌ایم که یک دستاورد بزرگ است و همین امر سبب شده که امروز بعد از گذشت چند ماه از سیل علی‌رغم مشکلاتی که وجود دارد آرامش در استان حاکم است.

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: هفته دولت امسال  اولین سال هفته دولت در گام دوم انقلاب است، واقعیت امر این است که عمده کارهای کشور به دست دستگاه‌های اجرایی است و در گام دوم انقلاب نقش آفرینی می‌کنند. 

وی با بیان اینکه امروز در گام دوم انقلاب اسلامی به دنبال پیشرفت با اتکا به ظرفیت‌های داخلی هستیم اظهارداشت: امروزه انقلاب اسلامی صادر شده و به عنوان مهمترین قطب تاثیر گذار منطقه است و جبهه مقاومتی شکل گرفته که آمریکا را دچار سردرگمی کرده و نمی‌توانند بدون ایران تصمیم گیری و نقش آفرینی کنند.

آیت‌الله میر عمادی افزود: امروز حرف جمهوری  اسلامی این است که منطقه خاورمیانه متعلق به مردم منطقه است و امنیت منطقه را باید خودمان تامین کنیم و همچنین استقلالی که به برکت انقلاب اسلامی به وجود آمده باید سایر کشورها نیز این استقلال را داشته باشند. 

وی عنوان کرد: حرف امروز جمهوری اسلامی ایران این است که بیگانگان برای کشورها تصمیم نگیرند و بسیاری از کشورها به یقین رسیدند که راه جمهوری اسلامی راه درست و حرف جمهوری اسلامی ایران منطقی است. امروز مردم، دولت و مسئولان پذیرفته‌اند که برای حفظ استقلال اسلام و تداوم جمهوری اسلامی مشکلات را تحمل می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به وظایف مسئولان در گام دوم انقلاب گفت: مردمی بودن اولین وظیفه مسئولان است، ما در یک برهه‌ای از مردم فاصله گرفته‌ایم و احساس کردیم مسئول شده‌ایم و باید بتازیم ولی باید برگردیم چراکه دولت اسلامی. دولت مردمی است و باید به مردم توجه کنیم، خشم مردم جنگ با خداست در همین راستا بایدهرچه می‌توانیم ارتباطمان را با مردم قوی کنیم، خود برتربینی‌ها باید کنار برود و نوکری مردم جای آن را بگیرد و این نوکری را در مقام عمل بایدنشان بدهیم ولی متاسفانه بعضی مسئولان هنوز تغییر رویه نداده‌اند. 

وی تصریح کرد: پایبندی به قانون و شریعت اسلامی از دیگر وظایف مسئولان است که متاسفانه این موضوع نیز در برهه‌ای از زمان فراموش شده و امروزه متاسفانه شاهد کارهای غیر قانونی، غیر شرعی و اقدامات غربی هستیم و بعضی از این مفاسد، اختلاس‌ها و رانت‌ها غیر شرعی و غیر قانونی است. 

آیت‌الله میر عمادی خاطر‌نشان کرد: امروزه متاسفانه خودمان را مجاز دانسته‌ایم چون مسئول هستیم هر چقد بخواهیم  از بیت المال استفاده کنیم  این در حالی است که همه باید براساس قانون عمل کنیم چراکه خلاف قانون و شرع حرام است بنابراین  مسئول جمهوری اسلامی باید از همه متدین تر باشد و کسی که ایمان،تقوا و متدین تر است را برای مسئولیت انتخاب کنیم.

وی افزود: در گام دوم انقلاب باید برگردیم به سال 57 و با همان روحیه ایثار و پایبندی ولی جای بسی تاسف است و باید گریه کنیم که امروز مدیر  ما فاسد است و بیت المال و حق مردم را ضایع کرده است.  

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه اولویت بندی کارها از دیگر مسائل مهم است عنوان کرد: شرایط، وضعیت اعتبار کشور معلوم است بر همین باید کارها را اولویت بندی کنیم و اینگونه نباشد پروژه‌ای را شروع کنیم ولی نتوانیم تمام کنیم که این کار استفاده نادرست از بیت المال است، یک مدیر نباید برای رای آوری و اصرارشخصی فردی جایی را کلنگ زنی کند که آن شخص رای بیاورد بلکه اولویت‌بندی کارها باید سبب عدالت و خوشحالی مردم شودو خشنودی خدا را در نظر بگیریم.

وی بیان کرد: مسئله به‌کارگیری انسان‌های سالم، پاکدست، با انگیزه  و با نجابت به عنوان یک اصل بدانیم و مدیر باید ازدو  ابزار زمان و اعتبار برای مدیریت دارد که بایدبه خوبی از این دو ابزار استفاده کند.

آیت‌الله میرعمادی گفت: مسئله تقویت امید در دل مردم با اقدام عملی بسیار مهم است این اقدام عملی توجه به مشکلات مردم و پاسخگو بودن در کار، شفافیت، سلامت، توجه به معیشت و اشتغال مردم سبب ایجاد امید می‌شود. 

وی تصریح کرد: نظارت دقیق و مستمر، مهمترین مسئولیت از مهم‌ترین مسئولیت مدیران است، مدیر باید نظارت دقیق بر قراردادها، مجموعه کارکنان، نظارت مالی، اخلاقی و اداری  داشته باشد. 

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطر نشان کرد: در گام دوم انقلاب عدالت خواهی و مبارزه  با فساد با جدیت دنبال می‌شود و آن وقت است که نظام اسلامی نظامی کارآمد است و هفته دولت نشانه کارآمدی  و توانمندی دولت در اجرای امور کشور است/ تسنیم

دسته بندی: اخبار / اخبار اجتماعی
تبلیغ

نظر شما

  • نظرات ارسال شده شما، پس از بررسی و تأیید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی‌شود
برای کد جدید روی آن کلیک کنید