نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس مطرح کرد: نقش تعیین کننده دلالان در انتخاب مدیران استان لرستان/ زد و بندهای سیاسی در انتصاب مدیران درلرستان حرف اول را می زنند! استاندار برای تغییر برخی مدیران و تبدیل به احسن مدیریت دستگاهها جداً ورود کند

تاریخ انتشار : 2 شهریور 1398, 19:27
به گزارش پایگاه خبری پلدخترنیوز؛ محمدرضا ملکشاهی راد در گفتگوی اختصاصی با هفته نامه آوای لرستان و شاپورخواست اظهار داشت: وقتی برای تعیین مدیران سیستمی با آیتم های تعهد، تخصص، تجربه و شایسته سالاری وجود ندارد، زد و بندهای سیاسی حرف اول برخی انتصابات را می زند.

وی با بیان اینکه خریدو فروش برخی پست های مدیریتی در لرستان موضوعی نیست که بشود به سادگی آن را اثبات کرد یا از کنار آن گذشت اما وجوددارد اظهار کرد: آنچه مهم است اینکه ” تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها” زیرا خرید و فروش پست های برخی مدیران در افواء و دهان به دهان در بین مردم پیچیده است.

نماینده دو دوره مردم خرم آباد و چگنی در مجلس نبود سیستم پایش و گزینش انتصاب مدیران در کشور که در آن تخصص، تجربه، تعهد، دانایی، توانایی… لازمه و ملاک قبولی است و اگر هست کمتر لحاظ می گردد را زمینه ظهور و بروز دلالان مدیریتی برشمرد که منبع درآمد خوبی برای بعضی از دلالان سیاسی شده است!

ملکشاهی راد تصریح کرد: وقتی مدیر دستگاهی بهر علتی قرار است تغییر کند افراد زیادی از جریانات سیاسی و حتی غیرسیاسی بعنوان دلال وارد معرکه می شوند و تجربه نشان داده تا حدودی در انتصاب برخی مدیران نیز موثر بوده اند.

وی یادآورشد: خرید و فروش پست مدیریت به این معناست که مدیر تازه منصوب شده در قبال حمایت و لابی این افراد خود را مدیون آنان می داند و می بایست در طول دوران مدیریتش در تامین منافع آنان گام بردارد و این از عمده ترین علت های ناکارآمدی مدیران است که اگر جلوی آن گرفته نشود کشور و به تبع آن استان لرستان از آسیب های آن در امان نخواهدماند.

ملکشاهی راد گفت: وقتی مدیری با این روش منصوب می شود معلوم است که پس از آن جریانات سیاسی و یا افراد ذی نفوذ بدنبال تقسیم غنائم آن دستگاه هستند تا منافع شان تامین گردد!

ملکشاهی راد افزود: اخیراً فضای مجازی به مکانی برای تخریب برخی مسئولین و خدمتگزارانی تبدیل شده که حاضر نیستند در دام منفعت طلبان گرفتارشوند لذا اگر منافع این گروهها و یا افراد تامین نشود و یا به خطر بیفتد با نام های مجهول، مجعول و مستعار بدون داشتن اطلاعات و سوادکافی به تخریب چهره ها و مدیران ساعی می پردازند.

نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس تاکید کرد: از استاندار بعنوان نماینده دولت و به تعبیر رهبر معظم انقلاب نماینده نظام در استان درخواست می شود برای تغییر برخی مدیران و تبدیل به احسن مدیریت دستگاهها جداً ورود کند و به حرف و حدیث عزل و نصب ها قاطعانه پایان دهد زیرا ادامه آن به حیثیت دستگاههای اجرایی، مدیران متعهد و زحمتکش لطمه وارد می کند.لینک کوتاه مطلب: https://poldokhtarnews.ir/?newsid=1001

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود